Premier ogłasza nowe obostrzenia w walce z koronawirusem.

fot. Pixabay
Reklamy

Cała Polska staje się czerwoną strefą, zamknięte zostają bary i restauracje, starsze roczniki szkół podstawowych przechodzą na naukę zdalną, a osoby do 16. roku życia nie mogą same wychodzić z domu przez część dnia – to niektóre z obostrzeń w walce z koronawirusem, o których poinformował w piątek na konferencji prasowej Mateusz Morawiecki. Nowe zasady wchodzą w życie w sobotę.

–  Cała Polska staje się od jutra strefą czerwoną. Wszystkie szkoły podstawowe od 4. do 8. klasy przechodzą na nauke zdalną – powiedział Morawiecki.

– W godz. od 8 do 16 dzieci i młodzież do 16. roku życia nie będą mogły same wychodzić z domu, tylko pod opieką dorosłego – dodał.

– Wszystkie obiekty gastronomiczne jak bary i restauracje, będą mogły działać tylko na wynos.  Jest to zaplanowane na dwa tygodnie, ale możemy to przedłużyć – zaznaczył Morawiecki.

Ponadto premier ogłosił zakaz spotkań i aktywności w grupach powyżej pięciu osób. Wyjątkiem są ci, którzy mieszkają razem i ci, którzy spotykają się w celach zawodowych.

Morawiecki poprosił seniorów powyżej 70. roku życia o to, by w miarę możliwości nie wychodzili z domu.  – W tym celu uruchamiamy program „korpus seniorów”. Przez szerokie zaangażowanie wolontariuszy i żołnierzy WOT chcemy zachęcić seniorów do pozostania w domach – powiedział. Dodał, że zamknięte zostaną sanatoria.

źródło: onet.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz