Prawie 40 gramów amfetaminy w torbie ze słodyczami

fot.policja
Policjanci z sochaczewskiej drogówki zatrzymali 33 – letniego mężczyznę, który przewoził w samochodzie prawie 40 gramów amfetaminy i kilka gramów marihuany. Narkotyki były ukryte w torbie ze słodyczami. Okazało się również, że kierowca znajduje się pod wpływem środków odurzających. W Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
Policjanci z sochaczewskiej drogówki kontrolowali prędkość w Teresinie na ulicy Szymanowskiej. W pewnym momencie zauważyli pojazd, którego kierowca jechał za szybko. Kierowca forda focusa został zatrzymany do kontroli drogowej.W trakcie wykonywanych czynności 33 – latek zachowywał się nerwowo. Był trzeźwy, ale nienaturalne pobudzenie wzbudziło podejrzenia policjantów, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem narkotyków. W trakcie kontroli mundurowi znaleźli za siedzeniem pasażera torbę ze słodyczami, a między nimi torebki z białym proszkiem i zielonym suszem. Kierowca próbował uciec i po krótkim pieszym pościgu został obezwładniony i zatrzymany. Badanie przenośnym analizatorem narkotyków wykazało, że mężczyzna znajduje się pod wpływem amfetaminy i konieczne jest badanie laboratoryjne. Ford Focus, którym jechał został usunięty z drogi na koszt właściciela, a kierowca trafił do policyjnego aresztu.

W Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie zważono zabezpieczone środki. Okazało się, że 33 – latek przewoził w samochodzie około 39 gramów amfetaminy i 4 gramy marihuany.

Mężczyznę doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i kierowania pojazdem pod ich wpływem. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz