Prace z konkursu wielkanocnego na pomoc Alanowi.

spis

Blisko 100 prac wpłynęło na pierwszą edycję powiatowego konkursu na „Najładniejszą ozdobę wielkanocną”. Organizatorem i pomysłodawcą konkursu był Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Załuskowie, partnerem zaś i fundatorem części nagród Starostwo Powiatowe w Sochaczewie.

Organizatorzy nie spodziewali się tak dużego odzewu i zainteresowania konkursem. Wpłynęły przepiękne świąteczne stroiki, dekoracje i ozdoby – prace własnoręcznie wykonane przez młodych uczestników różnymi metodami i technikami. Stąd też zrodził się pomysł, który zyskał przychylność organizatorów i członków komisji konkursowej, która obradowała we wtorek 23 marca, by wszystkie prace przekazać na pomoc 9-letniemu Alanowi Jasińskiemu z Brochowa, który zmaga się z ciężką odmianą nowotworu. Potrzebne są środki na leczenie i rehabilitację chłopca. Na Facebooku stworzono grupę, na którą wystawiane są podarowane przedmioty a następnie licytowane – wszystko to przy współpracy Fundacji „Zdążyć z pomocą”. Harcerze prowadzą wielkanocny kiermasz przed siedzibą Hufca w Sochaczewie, a w gminie Brochów zbierane są puszki aluminiowe, elektronarzędzia, baterie czy makulatura, jednym słowem pomoc płynie z wielu stron.

Jak poinformowała nas Justyna Winnicka odebrane z Załuskowa konkursowe prace uczniów ze szkół z terenu powiatu sochaczewskiego w najbliższym czasie trafią do trzech lokalnych sklepów, tj. w Kamionie do sklepu „Groszek”, „Margo” w Gorzewnicy i „Kaczorek” w Śladowie a także na licytację na Facebooku: „Pomagamy Alankowi z Brochowa – okaż serce” – https://www.facebook.com/groups/572382673460334.

Zachęcamy wszystkich serdecznie do udziału w licytacji oraz do odwiedzenia wskazanych sklepów po zakup wielkanocnych stroików i tym samym wsparcie akcji.

Mamy nadzieję, że dzięki temu prace konkursowe zyskają też drugie życie i będą ozdabiać Wasze domy na święta wielkanocne.

Wyniki konkursu podamy wkrótce.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz