Prace na boisku w Chopinie.

Roboty związane z przebudową oiska wielofunkcyjnego przy Liceum Ogólnokształcącego im. F. Chopina w Sochaczewie wchodzą w końcową fazę realizacji. Sprzyjające warunki atmosferyczne sprawiły, iż wykonawca firma RAD-BUD z Radomia sprawnie przeprowadziła to zadanie.

Choć zgodnie z umową ma czas do 30 września na oddanie obiektu, to zapowiada, że już z końcem czerwca br. prace zostaną zakończone. Tę jakże ważną inwestycję i postęp prac skrupulatnie nadzorują władze powiatu. W ostatnim czasie wicestarosta Tadeusz Głuchowski wraz z dyrektorem LO im. F. Chopina Dariuszem Miłkowskim osobiście wizytowali plac budowy, oceniali zakres wykonanych robót.

Przypomnijmy, wartość zadania to ponad 1,3 mln zł. Przy Liceum Ogólnokształcącym im. F. Chopina powstaje profesjonalny nowy obiekt sportowy, składający się z dwóch boisk i kompleksowej infrastruktury. Będzie to boisko wielofunkcyjne do piłki ręcznej i siatkowej o wymiarach płyty – 21×42 m, obok powstaje boisko do piłki nożnej, którego wymiar to 30×62 m. To pierwsze będzie o nawierzchni poliuretanowej do gier zespołowych, zaś drugie wykonane zostanie z trawy syntetycznej. Boiska będą przystosowane również do gry w piłkę koszykową oraz tenisa ziemnego. Dodatkowo, wybudowane zostanie ogrodzenie, chodniki a także obiekty małej infrastruktury: ławki, kosze, stojaki na rowery oraz piłkochwyty.

Bardzo cieszy mnie postęp prac, widać, że powstaje tu bardzo ładny kompleks sportowy, który nie tylko przyczyni się do rozwoju fizycznego młodzieży szkolnej, ale też wzbogaci bazę dydaktyczną tego prestiżowego liceum. Dla władz powiatu jest to niezwykle istotna inwestycja oświatowa, takiego obiektu bardzo tu brakowało. Niestety poprzednia władza nie potrafiła się porozumieć z konserwatorem zabytków, żeby powiększyć teren szkoły i uzyskać zgodę na budowę boisk. Należy nadmienić, iż inwestycja zostanie wykonana dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym, ich zdobycie było możliwe dzięki wsparciu i zaangażowaniu posła na Sejm RP Macieja Małeckiego – powiedział wicestarosta Tadeusz Głuchowski

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz