Pozostała tylko kosmetyka.

Już tylko pozostały prace kosmetyczne, aby uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. F. Chopina mogli cieszyć się nowego kompleksu sportowego.

Jak poinformował nas Tadeusz Głuchowski, wicestarosta sochaczewskich, z boisk będzie można korzystać 1 września. A więc miesiąc przed wyznaczonym w umowie terminem zakończenia inwestycji.

Przypomnijmy, że na wybudowanie wielofunkcyjnego boiska przy LO Starostwo powiatowe w Sochaczewie przeznaczyło ponad 1,3 mln zł. Dzięki tym środkom powstało boisko wielofunkcyjne do piłki ręcznej i siatkowej o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 21m na 42 m. Obok niego wybudowano boisko do piłki nożnej o nawierzchni z trawy syntetycznej. Boiska jest także przystosowane do gry w koszykówkę oraz tenisa ziemnego. Dodatkowo, wybudowano ogrodzenie, chodniki oraz ustawiono ławki, kosze oraz stojaki na rowery.

Miejmy nadziej, że starosto powiatowe pójdzie za ciosem i podobny obiekt w następnych latach powstanie przy „Osiemdziesiątce”. Tym bardziej, że szkoła jest największą placówka oświatową na terenie powiatu sochaczewskiego a istniejące tam obiekty sportowe przypominają te z głębokich lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku.

Jerzy Szostak

Fot.: Jerzy Szostak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz