Poznajmy lepiej samych siebie.

Reklamy

Po pierwszym udanym spotkaniu w Biosferze Kampinos grupy kobiet z Blue Moon, które odbyło się 6 czerwca pod koniec miesiąca, planowane jest kolejne. Tym razem pod hasłem „Uczucia i ciało – nasz wewnętrzny kompas”. Organizatorka Marta Wilczyńska zaprasza chętne panie do Sianna w sobotę 27 czerwca w godzinach 10.00 – 12.30.

– W czasie, który wywołał tak wiele emocji, zwłaszcza lęku, oraz przyniósł u wielu ludzi poczucie niepewności, chcemy w ramach prospołecznych działań Biosfery Kampinos zaoferować spotkanie warsztatowe. Wykorzystamy ćwiczenia oparte na komunikacji empatycznej według Marshalla Rosenberga, żeby nauczyć się rozróżniać prawdziwe uczucia od tych, które powstają na skutek żywionych przez nas przekonań. Te ostatnie nie zawsze służą naszemu szczęściu, jako nabyte na ogół reprezentują wzorce kulturowe i społeczne, w których akurat funkcjonujemy. Prawdziwe uczucia nigdy nas nie zawiodą, zawsze będą sygnalizować, co służy naszemu szeroko pojętemu zdrowiu – mówi Marta Wilczyńska, trenerka qigong.

Jak uważa, drugim filarem, który zawsze stoi na straży naszego własnego dobra jest ciało. Jego reakcje na konkretne sytuacje to sygnały, które mogą stanowić ogromną pomoc przy podejmowaniu wyborów. Używając prostych technik oddechowych, możemy łatwo rozładowywać stres i z większą mocą stawiać czoła rzeczywistości. Ostatni czas, czas pandemii koronawirusa, jak zaznacza, pokazuje wyraźnie, że dopiero rozumienie ciała i zaufanie do procesów, które nim rządzą, będą stanowić o pełni świadomego życia i o naszym komforcie. Poznając lepiej samych siebie, umacniając swój wewnętrzny spokój, wiarę w dobro i własne siły życiowe, najlepiej zadbamy o naszą wspólną przyszłość.

Poza Martą, spotkanie poprowadzi Agnieszka Ryczkowska- Przywoźny, trener komunikacji empatycznej, radca prawny i coach. Wstęp na zajęcia jest wolny. Odbywają się one na świeżym powietrzu z zachowaniem zaleceń sanitarnych. W razie niepogody spotkanie odbędzie się w otwartym namiocie imprezowym.

oprac. BN

Fot. Blue Moon

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz