Powstanie nowoczesne archiwum.

Reklamy

SOCHACZEW Firma Wlod-Bud Dachy 2 Paweł Włodkowski z Gostomina wykona dla Starostwa Powiatowego nowe archiwum zakładowe, które znajdzie swoją siedzibę w budynku gospodarczym przy ZS RCKU w Sochaczewie. Umowę w tej sprawie z przedstawicielem przedsiębiorstwa podpisali 7 września, starosta Jolanta Gonta, wicestarosta Tadeusz Głuchowski oraz skarbnik powiatu Teresa Pawelak. Wartość inwestycji wyniesie ok. 2 mln zł. Prace już się rozpoczęły. Archiwum ma być gotowe do końca kwietnia 2021 r.

Każdego dnia, obsługując petentów, urzędnicy generują tysiące dokumentów, które po użyciu muszą być należycie, zgodnie z przepisami zabezpieczone i przechowywane w odpowiednich warunkach. Starostwo Powiatowe, podobnie jak wiele jednostek samorządu terytorialnego w kraju boryka się z wygospodarowaniem odpowiednich powierzchni magazynowych na ten cel. Stąd też koncepcja wykorzystania istniejącego już budynku gospodarczego przy „Ogrodniku”. Nowe archiwum pozwoli na przechowywanie dokumentów w odpowiednich warunkach technicznych i lokalowych, a pracownikom na szybką i fachową obsługę petentów.

Na potrzeby archiwum zakładowego Starostwa Powiatowego w Sochaczewie zostanie wykonana termomodernizacja wraz z adaptacją do nowego sposobu użytkowania budynku gospodarczego przy ZS RCKU w Sochaczewie. W ramach inwestycji zostaną wykonane roboty budowlane i termomodernizacja budynku, wymiana instalacji c.o., budowa instalacji ciepłej wody użytkowej, instalacji elektrycznej i niskoprądowej. Firma Wlod-Bud Dachy 2 wykona także instalację gazu i zabudowę gazowych kotłów kondensacyjnych, zewnętrzną instalację kanalizacji sanitarnej, instalację wentylacji mechanicznej i klimatyzacji, zewnętrzną instalację zimnej wody oraz instalację fotowoltaiczną.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz