Powrót do normalności .

MŁODZIESZYN Po dłuższym czasie obostrzeń wprowadzonych w związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju Dom Pomocy Społecznej w Młodzieszynie małymi krokami wraca do normalności. Nasi pensjonariusze 11 lutego br. przyjęli drugą dawkę szczepionki przeciw Covid-19. Szczepienia przebiegły sprawnie i bez żadnych powikłań, które miałyby jakikolwiek wpływ na stan zdrowia mieszkańców. To z kolei pozwala na podjęcie decyzji i poluzowanie dotychczasowych obostrzeń.

A dla dzielnych pacjentów w nagrodę były pyszne pączki z okazji Tłustego Czwartku. I tak powoli kilkoma etapami zaczynamy funkcjonować, jak kiedyś. Zorganizowaliśmy spotkanie ostatkowe i słodki poczęstunek. Mieszkańcy mogli odnaleźć się na nowo w swoim domu. Wspólnie bawić się w tańcach, porozmawiać ze sobą i wspomnieć zabawy z poprzednich lat, kiedy to nikt z nas nie myślał, że przyjdzie nam zmierzyć się z zagrożeniem epidemii. Dla nowych pensjonariuszy była to również okazja do zawarcia znajomości i przełamania barier.

Po zabawie ostatkowej nadszedł czas Wielkiego Postu, który rozpoczęliśmy obchodami Środy Popielcowej. Do naszych mieszkańców zawitał proboszcz parafii rzymsko-katolickiej p.w. Narodzenia   N.M.P. w Młodzieszynie ks. Dariusz Kuźmiński.

Kapłan odprawił mszę świętą podczas, której modliliśmy się wspólnie, a na znak pokuty i żałoby posypał głowy popiołem.

Serdecznie dziękujemy ks. Dariuszowi za wizytę i możliwość uczestniczenia w liturgii oraz przygotowanie Nas do Wielkiego Postu, zwłaszcza w tak trudnych dla wszystkich czasach.

DPS Młodzieszyn

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz