Powalczą o śmieci 

 fot. J. Szostak
Reklamy

SOCHACZEW W tym tygodniu powinniśmy poznać firmę, która na zlecenie miejskiego samorządu, zajmie się odbiorem odpadów komunalnych z terenu Sochaczewa. To już kolejny przetarg w tej sprawie.

Poprzedni został unieważniony, ponieważ złożona oferta przewyższała kwotowo środki, jakie na ten cel zarezerwowali w tegorocznym budżecie radni miejscy. Należy również dodać, że w związku z planowaną nowelizacją tzw. ustawy śmieciowej obecny przetarg ma wyłonić wykonawcę usługi na okres pół roku, czyli od 1 lipca do 31 grudnia 2021 roku.

Nie należy się jednak spodziewać, że w związku z tym opłata śmieciowa na terenie miasta pozostanie na tym samym poziomie. Jest to mało prawdopodobne z powodu wrastających cen na składowiskach odpadów. Tymczasem liczba śmieci produkowanych przez mieszkańców Sochaczewa, jak wynika z danych Urzędu Miejskiego, rośnie lawinowo.

Według naszych informacji, w lutym mieszkańcy Sochaczewa wyprodukowali 3100 ton odpadów nieposegregowanych. Z kolei w przypadku bioodpadów było to 1000 ton, szkła – 200 ton, papieru i tektury – 80 ton, plastiku, metali i opakowań wielomateriałowych – 600 ton. Do tego doszło 300 ton popiołu.

dot

Fot.: Jerzy Szostak

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz