Potrzebne środki na światło

fot.pixabay

RYBNO Kolejne sołectwa mają szansę na modernizację i budowę oświetlenia ulicznego z programu Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw. Pod koniec marca zakończył się nabór wniosków. Z tegorocznego naboru można przeznaczyć dotacje na modernizację oświetlenia, rewitalizację skwerów, remont świetlic wiejskich oraz rozwój twórczości folklorystycznej. W tym roku w puli jest ponad 15 mln złotych. Gmina Rybno złożyła wnioski na modernizację i budowę oświetlenia ulicznego w sołectwach Nowy Szwarocin, Stary Szwarocin, Złota, Ludwików-Rybionek oraz ul. Długiej w Rybnie.

W ciągu 2 lat przy wsparciu z tego programu, wkładowi własnemu gminy oraz darowiźnie wójta, udało się zmodernizować, przywrócić oświetlenie uliczne w 15 sołectwach. Zakres teraz planowanych prac przy oświetleniu obejmować ma montaż opraw energooszczędnych typu LED, bezpieczników, wysięgników i szafek oświetleniowych. To znacznie poprawi bezpieczeństwo przy drogach gminnych i powiatowych, a także zmniejszy koszty za energię elektryczną.

Mam nadzieję, że uda nam się pozyskać dotację i rozpocząć prace modernizacyjne, a tam, gdzie brak oświetlenia, je zainstalować.  Zbieramy też dokumentację, dzięki której będziemy mogli ubiegać się o środki finansowe na modernizację i budowę oświetlenia ulicznego w pozostałych sołectwach w kolejnym naborze. Celem jest, by w całej gminie było dobre i ekologiczne oświetlenie – mówi Damian Jaworski, wójt gminy Rybno.

BN

Fot. UG Rybno

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz