Potrzebna krew dla Zuzi.

KAMPINOS Patrol Świętego Mikołaja z Kampinosu oraz strażacy ze Strzyżewa zaangażowali się w pomoc dla 3-letniej Zuzi Jaczyńskiej, która walczy z białaczką.

„W naszej gminie mieszka pewna bardzo dzielna i grzeczna dziewczynka, która potrzebuje naszej pomocy. Zuzia Jaczyńska ma dopiero trzy latka, a już musi walczyć z bardzo groźnym przeciwnikiem – białaczką. Możecie jej pomóc, oddając dla niej krew. Jeśli macie grupę 0 Rh-, to składa się idealnie. Jeśli nie, to nic straconego, bo każda grupa jest mile widziana” – apelują strażacy.

Aby pomóc Zuzi, przy oddawaniu krwi trzeba podać jej dane: Zuzanna Jaczyńska, Oddział Onkologiczny – Dziecięcy Szpital Kliniczny im. Józefa Brudzińskiego w Warszawie, ul. Żwirki i Wigury 63 a, 02-091 Warszawa.

Krew możecie oddać w dowolnym punkcie krwiodawstwa, nie tylko na terenie powiatu warszawskiego zachodniego, ale też w innych powiatach, czy nawet w Warszawie. Jednak najlepiej najpierw upewnić się, czy można w danym miejscu oddać krew dla konkretnej osoby. W przypadku innej grupy krwi niż ta, która jest wymagana dla Zuzi, dar krwi trafi do innego potrzebującego dziecka.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz