Potraktowali niemal stuletnią pacjentkę jak mebel.

Mieszkańcy powiatu sochaczewskiego od lat skarżyli się na Szpital Powiatowy w Sochaczewie. Były liczne uchybienia, które kończyły się niekiedy tragicznie. W ostatnim czasie wydawało się, że pod nową dyrekcją wiele zmieniło się na plus. Jednak jak się okazuje, czasem drobna sprawa, brak czyjegoś logicznego myślenia może pogrzebać starania wielu ludzi. Tak stało się w ostatnich dniach. Ciężko chora pacjentka została potraktowana jak mebel.

Moja ciocia, bardzo sędziwa osoba, została po badaniach na oddziale szpitalnym wypisana tuż po północy do domu. Karetka zawiozła ja po pierwszej w nocy do domu. Nikt nie pomyślał, że to przecież osoba mająca 95 lat, która mieszka wspólnie ze starszą o dwa lata siostrą Zofią. Szpital miał telefony do rodziny i może trochę rozsądku by się przydało. To nie tylko chora osoba, ale niemal stuletnia – stwierdził Adam, kuzyn 95-letniej pani Henryki.

Przyjęli i odwieźli

Pani Henryka od lat bardzo choruje. Lekarze stwierdzili u niej nowotwór kości. W ostatnim tygodniu do szpitala trafiła dwukrotnie. Wcześniej uskarżała się na silne bóle. Zmaga się z bólem już od dawna. Nie może sobie sama poradzić, gdyż ma amputowaną jedną nogę.

­– Ciocia trafiła na SOR, gdyż już nie wytrzymywała z bólu. Po badaniach, nawodnieniu oraz przepisaniu odpowiednich leków, wypisana została do domu i odwieziona karetką. Jednak bóle nie ustępowały. Coraz bardziej cierpiała i konieczna stała się ponowna wizyta w szpitalu – opowiada pan Adam.

Pani Henryka trafiła po dwóch dniach od pierwszej wizyty w Szpitalu Powiatowym w Sochaczewie znów na oddział szpitalny. Przebadali ją bardziej wnikliwie. Porobili cały zestaw badań i dali diagnozę.

Czytaj dalej w najnowszym numerze Expressu Sochaczewskiego, który ukaże się 3 grudnia.

Bogumiła Nowak

Fot. Archiwum ES

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz