Poszukają kwiatu paproci.

Stowarzyszenie Towarzystwo Kampinoskie zaprasza  w najbliższą sobotę, 24 czerwca, do Chaty Kampinoskiej w Granicy przy Kampinoskim Parku Narodowym. Jak co roku odbywać się tam będzie impreza pod hasłem „Szukanie Kwiatu Paproci”. Ma już ona 11-letnią tradycję. Od lat też cieszy się ogromnym powodzeniem i zainteresowaniem nie tylko mieszkańców gminy. Co roku pojawiają się goście z sąsiednich gmin, a także z Warszawy. Przyciąga nie tylko zabawa, ale też atrakcje przygotowane przez członków Stowarzyszenia.
Jednocześnie po raz dziewiąty odbędzie się Powiatowy Przegląd Twórczości Ludowej, na którym prezentowane będzie rękodzieło artystyczne twórców nie tylko z gminy Kampinos. Na przeglądzie będzie też można spróbować tradycyjnych wypieków lokalnych gospodyń i różnych napitków. Początek o godzinie 14.00.
Z kolei następnego dnia, w niedzielę 25 czerwca Urząd Gminy Kampinos zaprasza również do Granicy na imprezę „Lato w zagrodzie” inaugurujący sezon letni.
W programie koncert zespołu Senior Band, plener malarski pod kierunkiem Ewy Kubeł-Zielińskiej z Sochaczewskiego Centrum Kultury, a także warsztaty garncarskie. Ponadto będzie prezentacja gminy Kampinos oraz wycieczki po Paku Kampinoskim. Nie zabraknie też konkursów dla dzieci – plastycznego i muzycznego oraz dla nieco starszych rzut podkową, klockiem słomy i przeciąganie liny. Początek po godzinie 13.00.

 

BN

Fot. BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz