Poszedł na czołówkę

Fot. KPPSP Sochaczew
Reklamy

Policja ustala okoliczności dwóch groźnych zdarzeń drogowych, do jakich doszło na terenie gminy Teresin. W obu wypadkach poszkodowani trafili do szpitala. Nie ma zagrożenia ich życia, choć uczestnicy obu zdarzeń mogą mówić o ogromnym szczęściu, że nie doszło do tragedii.

Z wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierowca audi a4 zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z oplem vivaro. W wyniku czego kierowca auta osobowego i dwóch pasażerów opla trafiło do szpitala – mówi mł. asp. Agnieszka Dzik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie, relacjonując wydarzenia z 7 kwietnia.

Skasowane auta

Zgłoszenie o wypadku drogowym dotarło z Teresina – Gaju około godziny 15.00. Pierwszym z pojazdów podróżował sam kierujący, który pozostawał przytomny w zdeformowanym wraku pojazdu. Drugim samochodem podróżowały trzy osoby, które opuściły auto przed przybyciem strażaków. W wyniku zdarzenia jedna z tych osób także odniosła obrażenia.

– Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do poszkodowanego kierowcy w audi przy użyciu narzędzi hydraulicznych oraz ewakuacji mężczyzny na noszach typu deska. Kierującemu audi oraz pasażerowi opla udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przekazania ich zespołu ratownictwa medycznego – informuje Rafał Krupa, rzecznik Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Sochaczewie.

Pozostałe czynności strażaków polegały na odłączeniu akumulatorów oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Miejsce zdarzenia do dalszych czynności przekazano funkcjonariuszom policji. Miejsce wypadku przedstawiało dość makabryczny widok. Siła uderzenia była tak duża, że kompletnie rozbite auta nie nadają się do użytku.

Zderzenie z rowerzystą

Ledwie policjanci uporali się z pracą na miejscu tego zdarzenia, gdy kilkadziesiąt minut później, około 16.00 w miejscowości Chrzczany zgłoszono kolejny groźny wypadek. Tym razem zderzenie osobówki z rowerzystą.

– Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący rowerem przejeżdżał przez drogę krajową nr 92 i zderzył się z oplem zafirą. Rowerzysta doznał ciężkich obrażeń ciała i trafił do szpitala. Początkowo droga krajowa była zablokowana w obu kierunkach, później wprowadzono ruch wahadłowy – dodaje Agnieszka Dzik.

Na razie nieznane są okoliczności tego zdarzenia i kto ponosi winę za ten wypadek. Policja bada okoliczności obu zdarzeń w Teresinie – Gaju oraz Chrzczanach. Ustalani są świadkowie, sprawdzane ślady i pomiary na ich podstawie. Dodatkowo policjanci sporządzili dokumentację fotograficzną miejsca zdarzenia.

Teraz sprawdzamy dokładne przyczyny i okoliczności tych wypadków, apelując jednocześnie o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Wiosna to okres zmieniającej się aury, sporych wahań temperatury i ciśnienia. Apelujemy o bezpieczną jazdę, gdyż w wielu miejscach kierowcy lekceważą nasze zalecenia i pozwalają sobie na brawurę i nadmierną szybkość, a to się mści – przypomina Agnieszka Dzik

Bogumiła Nowak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz