Porządki na Dzień Ziemi

fot.pixabay

SOCHACZEW Jak co roku pod koniec kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. W tym roku przypada on w czwartek 22 kwietnia. Z tej okazji ekipa Otwartego Sochaczewa w dniach 17-25 kwietnia wyrusza w teren, aby w ramach świętowania posprzątać okolicę.

– Dla najmłodszych uczestników akcji przewidziane są drobne upominki ufundowane przez partnerów akcji. Prosimy wyposażyć się w worki na odpady, rękawiczki oraz przestrzegać aktualnych obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią. Pamiętajmy, że obchodząc Dzień Ziemi, możemy pomóc naszej planecie także na wiele innych sposobów, niekoniecznie ruszając się z domu. Możemy na przykład naprawić cieknący kran lub spłuczkę, oszczędzać światło, wyłączając z prądu urządzenia, których aktualnie nie używamy – mówią organizatorzy tegorocznej akcji.

Można też z najbliższymi zasadzić drzewo lub posiać łąkę, czy pobawić się z pociechami w budowanie domku dla zapylaczy, wspomagając tym owady zapylające rośliny. Przyszłość Ziemi spoczywa w rękach najmłodszych, stąd organizatorzy akcji chcą szczególnie wyczulić dzieci na problemy ekologiczne. W związku z tym maluchy zachęcane są do wysłuchania książki „Orka w wannie”, która prezentowana będzie na stronie facebookowej Otwartego Sochaczewa w piątek, 23 kwietnia o godzinie 19.00.

Organizatorzy czekają również na zdjęcia ze sprzątania na stronie – otwarty.sochaczew@gmail.com lub na wysyłanych w postach na facebooka.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz