Porady tylko na telefon.

Na terenie powiatu sochaczewskiego ośrodki zdrowia pracują bez zakłóceń. Jednak, zgodnie z zaleceniami ministra zdrowia, przeszły na zdalny, telefoniczny  system porad lekarskich. Bezpośredni kontakt z pacjentem ma miejsce tylko po wcześniejszym uzgodnieniu lub w nagłych przypadkach.

­– W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa pacjenci powinni unikać osobistych wizyt w poradni podstawowej opieki medycznej. Zachęcamy do pozostania w domach i unikania dużych skupisk ludzkich – informuje doktor Mirosław Gers, kierownik Gminnego Centrum Medyczno – Rehabilitacyjnego w Brochowie.

Konsultacje z lekarzem z Centrum można uzyskać pod telefonem (22) 725 70 52.

­– Linia był mocno przeciążona i trudno było się do lekarza dodzwonić. Zdecydowaliśmy więc o uruchomieniu kolejnego, dodatkowego numeru, przynajmniej na czas kryzysu związanego z koronawirusem. Udostępniliśmy nowy numer telefonu 22 725-70-46, pod którym pacjenci mogą się kontaktować w sprawie wizyt. Oczywiście poprzedni numer też działa –­ dodaje sekretariat Urzędu Gminy Brochów.

Jak zaznacza doktor Gers, recepty na leki stałe mogą być wystawiane telefonicznie. Podobnie jak przy wystawieniu zwolnienia lekarskiego, które również może być załatwione poprzez rozmowę telefoniczną. Zasady przyjęć w poradniach specjalistycznych – pulmonologicznej, stomatologicznej i ginekologicznej pozostają bez zmian. Z tym, że kierownik Centrum prosi, by chorzy, którzy mają objawy infekcji, odłożyli wizytę na później

W podobny sposób funkcjonują inne placówki medyczne na terenie gmin powiatu sochaczewskiego W Młodzieszynie Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00, udzielając porad telefonicznych, w tym przedłużania recept. Kontakt na numer 46 861 64 15.

W sprawach pilnych istnieje możliwość telefonicznego umówienia wizyty w Ośrodku Zdrowia. Pielęgniarki, jak zaznacza NZOZ w Młodzieszynie, wykonują zabiegi zgodnie z planem, przyjmując pacjentów w ośrodku oraz podczas wizyt domowych.

Również Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bielicach stawia na kontakt i porady telefoniczne. W skrajnych przypadkach możliwa jest pomoc bezpośrednia po ustaleniu telefonicznym nr 46 862 28 52.

­– Pracujemy w zmienionym systemie, jak inne zakłady opieki zdrowotnej. Większość porad udzielamy telefonicznie. Tylko w koniecznych przypadkach pacjent po wcześniejszym umówieniu się może skorzystać z wizyty. Nasz zakład, jak inne ośrodki, jest czynny od godziny 8.00 do 18.00 – informuje Iwona Żurek, właściciel NZOZ w Bielicach.

BN

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz