Popierając Prezydenta zapewniającego rozwój Polski.

W poniedziałkowe przedpołudnie samorządowcy z terenu powiatu sochaczewskiego spotkali się w celu powołania Społecznego Komitetu Poparcia Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Wśród obecnych były władze samorządowe na czele ze starostą Jolantą Gonta, burmistrzem Piotrem Osieckim, wójtami gmin Iłów, Brochów, Młodzieszyn, Rybno, radnymi powiatu, miasta i gmin. Poza samorządowcami w konferencji uczestniczył poseł na Sejm RP Maciej Małecki oraz mieszkańcy, strażacy ochotnicy i społecznicy, których jednoczy chęć wsparcia urzędującego Prezydenta.

Zebrani podkreślili, jak bardzo podniósł się poziom życia polskich rodzin w ostatnich kilku latach. Tę dobrą zmianę odczuwamy też na ziemi sochaczewskiej.

Nie bez znaczenia jest fakt, że tylko zgodna współpraca Prezydenta z rządem może przynieść wymierne korzyści także dla budżetu samorządów. I to właśnie w opinii samorządowców. Starosta Jolanta Gonta przypominała, że Prezydent Andrzej Duda udowodnił, że jest wiarygodny, ponieważ dotrzymał słowa danego wyborcom nie tylko w zakresie obniżenia wieku emerytalnego, obniżenia podatków, wprowadzenia programu 500 plus, trzynastej emerytury, ale jego kadencja to czas niespotykanego nigdy wcześniej wsparcia dla mniejszych miejscowości takich jak Sochaczew i okoliczne gminy. Jeszcze nigdy tak duże pieniądze nie płynęły od rządu na inwestycje na ziemi sochaczewskiej, w czym bardzo duża zasługa posła Macieja Małeckiego, wiceministra w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

Piotr Osiecki powiedział: Jako burmistrz i obywatel, ale też jako mąż, ojciec i dziadek dziękuję prezydentowi Andrzejowi Dudzie za wyjątkowe wsparcie i obronę rodziny. Dzieci w Polsce nie muszą oglądać dramatycznych scen jakie rozgrywają się we Francji i Niemczech.

Samorządowcy, w tym wójtowie przypomnieli, że do naszego powiatu trafiło już ponad 200 mln zł rządowego wsparcia. Kilkadziesiąt milionów złotych
z Funduszu Dróg Samorządowych, 11 mln zł na odwiert geotermalny, 36 mln zł dla Energopu, około 20 mln z NFOŚiGW na miejskie parki, czy kanalizację w Chodakowie, nowy stadion, nowa komenda policji, rozbudowa komendy straży pożarnej, nowa hala sportowa w Brzozowie, pieniądze na stadion lekkoatletyczny w Młodzieszynie, budowa tunelu pod torami w Niepokalanowie, całkowita modernizacja cmentarza wojennego w Trojanowie, mała sala koncertowa w SCK Boryszew, boiska przy SP3 i Liceum im. F. Chopina, nowe wozy strażackie dla OSP w sochaczewskich gminach. I wiele innych inwestycji w naszych gminach, których nie udałoby się zrealizować bez rządowych dotacji.

Dbałość o sprawy małych ojczyzn, troska o samorządy, utrzymanie obniżonego wieku emerytalnego oraz obrona dzieci przed szkodliwym wpływem ideologii LGBT zdeterminowała samorządowców do powołania Społecznego Komitetu Poparcia. To właśnie samorządowcy widzą najlepiej ile pozytywnych zmian w ostatnim latach zaszło na ziemi sochaczewskiej. Jednocześnie, jak podkreśliła Przewodnicząca Komitetu – starosta Jolanta Gonta oraz burmistrz Piotr Osiecki, reelekcja urzędującego Prezydenta to kolejny okres rozkwitu miasta i gmin na terenie powiatu sochaczewskiego. O wspomnianym rozkwicie świadczyć ma podpisana przez Andrzeja Dudę 18 czerwca „Karta Ambitna Polska Samorządowa”, która zawiera w sobie 10 nowych programów wsparcia dla samorządów, m.in. Fundusz Inwestycji Lokalnych, Bezpieczne przejścia i ulice, Miasto z klimatem czy Moja Woda.

Przewodniczący Rady Miasta Sylwester Kaczmarek przypomniał, że Rafał Trzaskowski wciąż nie chce odpowiedzieć na kluczowe również dla samorządowców, pytania: czy zgodzi się na podniesienie wieku emerytalnego, czy podpisze likwidację 500 plus i wyprawki 300 plus, czy zgodzi się na likwidację złotówki i wprowadzenie euro, czy przyjmie do Polski islamskich imigrantów, czy zgodzi się na adopcję dzieci przez homoseksualistów.

Podsumowaniem spotkania było złożenie podpisu przez uczestników konferencji pod deklaracją Społecznego Komitetu Poparcia Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Podpisy składali też obecni na Placu Kościuszki mieszkańcy. Spotkanie zakończył apel o udział w wyborach, które zdecydują o tym czy Polska, a także ziemia sochaczewska nadal będą się rozwijać, czy też w naszym kraju znów wróci wysokie bezrobocie, niskie pensje i ryzyko podniesienia wieku emerytalnego. Gwarantem rozwoju i dobrej współpracy z rządem i samorządem jest prezydent Andrzej Duda.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz