Popełnił przęstepstwa na terenie Czech, zarzuty usłyszał w Sochaczewie.

fot.pixabay
Reklamy
Podczas wizyty u znajomego w Czechach, ukradł mu laptopa i posługując się jego danymi, przelał sobie na konto ponad 2 tys. złotych. Policjanci z Sochaczewa dotarli do mieszkańca Wyszkowa. Mężczyzna usłyszał zarzuty, a do sądu trafił akt oskarżenia. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.
Były mieszkaniec Sochaczewa przebywający w Czechach, okradł swojego znajomego. Mężczyzna zabrał mu laptopa o wartości ponad 3,5 tys. złotych. Na dodatek posługując się jego danymi, przelał sobie ponad 2 tys. złotych z jego konta. Przestępstwo zostało zgłoszone czeskiej policji i tam przez dłuższy czas było prowadzone. Po ustaleniu, że sprawca wrócił do Polski, materiały zostały przesłane do Sochaczewa, ponieważ to miasto widniało jako ostatni adres zameldowania 41-latka.

Po przetłumaczeniu dokumentów, policjant prowadzący postępowanie ustalił, że podejrzany od dawna nie przebywa na terenie powiatu sochaczewskiego, lecz mieszka i pracuje na terenie Wyszkowa.

W Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie przedstawiono 41-latkowi dwa zarzuty, które dotyczyły kradzieży i doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Podejrzany przyznał się do przestępstw popełnionych poza granicami Polski. Do sądu trafił akt oskarżenia w jego sprawie. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. A. Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz