Ponad 20 milionów na inwestycje.

SONY DSC
Na najbliższej sesji rady miejskiej, która odbędzie się na kilka dni przed świętami, pod głosowanie poddana zostanie uchwała dotycząca budżetu miasta na 2021 rok. To duże wyzwanie dla sochaczewskiego samorządu.
Niestety, w czasie pandemii spadły dochody budżetu miasta, a wydatki w przyszłym roku wzrosną. Tylko ze względu na wzrost minimalnych wynagrodzeń, wprowadzenie Pracowniczych Planów Kapitałowych i podwyżek dla pracowników oświaty miasto będzie musiało wydać blisko cztery miliony złotych więcej.

Jednocześnie samorząd nie zamierza zwalniać tempa inwestycji. Kolejne miliony zostaną przeznaczone w przyszłym roku na wydatki majątkowe.

– Dochody i wydatki wyniosą ok. 200 mln zł, a na inwestycje przeznaczamy prawie 21 mln. Co istotne, w 75 proc. przyszłoroczne inwestycje sfinansujemy z pozyskanych już dotacji rządowych i unijnych. Przede wszystkim dokończymy już prowadzone roboty w rejonie zamku, gdzie powstaje amfiteatr i widownia z niemal dziewięciuset miejscami siedzącymi. Za ponad 10 mln zł kontynuowane będą prace związane z przebudową dróg na terenie dawnego Chemitexu oraz ich odwodnieniem. Dogodny dojazd do działek ma zachęcić inwestorów, by lokowali tam swoje firmy. W ramach tego samego zadania chcemy zbudować sieć deszczową w ulicy Płockiej oraz zbiornik retencyjny gromadzący wody opadowe wykorzystywane później np. do podlewania zieleni w parkach. W przyszłym roku przeprowadzimy też termomodernizację budynku Środowiskowego Domu Samopomocy. Swój finał będzie miała przebudowa ulicy 15 Sierpnia. Za 3,6 mln wyremontujemy ją na odcinku od ulicy Broniewskiego do wiaduktu obwodnicy, w takim samym standardzie jak fragment wykonany w tym roku. Mam na myśli nową nawierzchnię, dwa wydzielone pasy dla rowerów, nowe chodniki. Bezpieczeństwo pieszych i kierowców na pewno poprawi tam energooszczędne oświetlenie, na które odłożyliśmy 300 tys. zł. Mieszkańców Boryszewa na pewno ucieszy także informacja, że wiosną rusza budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2. Gotowy obiekt oddamy do użytku latem 2022 roku – wyjaśnia Piotr Osiecki,  burmistrz Miasta Sochaczew .

UG

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz