Ponad 2 miliony na remonty dróg w powiecie

Mądra, skuteczna a przede wszystkim przemyślana polityka rządu, skutkuje dobrymi wieściami dla lokalnych samorządów – tak gmin, miast, jak i powiatów.

Minister Maciej Malecki poinformował o kolejnych pieniądzach, które z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg trafią na remonty dróg m.in. do naszego powiatu sochaczewskiego. Dzięki otrzymanemu wsparciu w kwocie 1 173 600,08 zł samorząd powiatowy będzie mógł wyremontować ok. 3-kilometrowy odcinek drogi w gminie Młodzieszyn na odcinku Mistrzewice – Helenka.

Łącznie trzy samorządy ziemi sochaczewskiej otrzymają wsparcie z RFRD w wysokości 2 165 230,26 zł.

Środki na remonty dróg otrzymają także gmina Brochów i gmina Rybno. Pieniądze trafią też do pobliskiego Wyszogrodu, Mszczonowa, Wiskitek, Małej Wsi, Gąbina czy Radzanowa.

Jak zaznacza minister Małecki, tak właśnie wygląda skuteczne zarządzanie budżetem kraju. To kolejny dobry przykład współpracy rządu z samorządem powiatowym i gminami ziemi sochaczewskiej.

Przypomnijmy, iż niedawno z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych samorząd powiatowy otrzymał 1 400 000,00 zł na remont ulicy Boryszewskiej w Sochaczewie oraz 1,2 mln zł na rozbudowę bloku operacyjnego w sochaczewskim szpitalu. Promesę przekazał staroście Jolancie Gonta zaraz po świętach wielkanocnych minister Małecki. Wsparcie to jest bezzwrotne i pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Poprzez takie rządowe programy zyskują przede wszystkim mieszkańcy naszego powiatu. Drogi są remontowane, przebudowywane, przybywa chodników i ścieżek rowerowych, dzięki czemu bezpieczniej mogą poruszać się tak piesi, rowerzyści, jak i zmotoryzowani.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz