Pomóżmy 9-letniemu Alanowi.

BROCHÓW Aż dwie duże akcje pomocy dla 9-letniego Alana Jasińskiego przygotowali mieszkańcy gminy Brochów. W najbliższą niedzielę, 21 marca odbędzie się w Śladowie i po sąsiedzku w Kamionie w gminie Młodzieszyn Kiermasz Świąteczny.

Natomiast od 15 do 27 marca zorganizowana jest bezpłatna zbiórka elektroodpadów, z której zysk zasili konto chłopca.

W akcję zorganizowania Kiermaszu Świątecznego włączyły się Publiczna Szkoła Podstawowa im. Władysława Jagiełły w Śladowie oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Kromnowa, Śladowa oraz Przęsławic. Kiermasz zaplanowany jest w niedzielę od godziny 8.00 do 13.00 przy kościele w Kamionie. Natomiast w Śladowie przy kaplicy od godziny 10.00 do 11.30.

­– Wszystko odbędzie się w reżimie sanitarnym i z zachowaniem zaleceń. Produkty, takie jak ciasta i inne, będą zapakowane i zabezpieczone bez możliwości konsumpcji. Sprzedawane też będą palmy wielkanocne i ozdoby świąteczne. Będziemy też zwracać uwagę na stosowanie masek i zachowanie dystansów. Dochód ze sprzedaży przeznaczamy na leczenie Alana – poinformował sekretariat szkoły.

Z kolei druga akcja już się zaczęła w poniedziałek 15 marca, a zakończy pod koniec marca. Organizują ją Czech Recykling wraz z gminą Brochów i Szkołą Podstawową w Śladowie.

­– Pozbywając się zużytych, zbędnych sprzętów elektrycznych i elektronicznych, można wspomóc leczenie Alana walczącego z rzadkim nowotworem złośliwym. Sprzęt można dostarczyć do OSP w Śladowie, który na ten cel użyczył swoje pomieszczenia. Całkowity dochód z organizowanej zbiórki również trafi na leczenie Alana – informuje szkoła w Śladowie.

Do zbiórki zachęcane są lokalne firmy i przedsiębiorstwa posiadające elektrośmieci. Odbiór odpadów realizowany jest zgodnie z przepisami prawa m.in. przez bazę danych o odpadach (BDO). Odbiór tych odpadów można zgłosić pod nr tel. 885 302 302.

­– W ramach zbiórki można przekazać zużyte komputery PC, laptopy, sprzęt drukujący, sprzęt IT, monitory, sprzęt AGD, taki jak pralki, lodówki, zmywarki, kuchenki elektryczne i gazowe, czajniki, żelazka, odkurzacze, tostery, baterie, akumulatory samochodowe, różne kable, płyty CD i inne urządzenia zasilane na prąd i baterie – dodają organizatorzy akcji.

BN

Fot. Archiwum

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz