Pomoc dotarła.

GIŻYCE Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Iłowie oraz Parafialna Caritas w Giżycach w dniach 28-30 maja wydawały żywność w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Ze względu na epidemię zaznaczono, że zarówno osoby odbierające oraz wydające musiały zastosować się do ograniczeń sanitarnych. W czwartek i piątek paczki żywnościowe były wydawane od 15.30 do 18.30, a w sobotę od 8.00 do 12.00. Każdy, kto miał przydzieloną paczkę, musiał pojawić się o wyznaczonej godzinie. GOPS prosił, by zgłaszać się w wyznaczonej kolejności, a na placu nie było więcej niż 10 osób.

Pozostałe osoby miały czekać w samochodach. W kolejce był wymóg zastosowania minimalnej odległości 2 metrów między osobami  oraz każdy podchodzący musiał mieć maseczkę, rękawiczki i własny długopis, którym kwitował odbiór paczki.

Do punktu wydawania mogła podejść tylko jedna osoba. Te radykalne wymogi, jak mówią pracownicy GOSP, zastosowano ze względu na bezpieczeństwo epidemiologiczne.

oprac. BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz