Pomalowali Rudego.

SOCHACZEW W ubiegłym tygodniu zakończono prace związane z renowacją znajdującego się w zbiorach Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą czołgu T-34. Przypomnijmy, że jest to radziecki czołg średni produkowany w latach 1941–1958. W sumie z taśm produkcyjnych zeszły ponad 84 tysiące jego egzemplarzy. T-34 jest uważany za najlepszy czołg II Wojny Światowej. To właśnie nim jeździła załoga „Rudego” z kultowego serialu „Czterej pancerni i pies”.

Dodajmy, że renowacja czołgu nie byłaby możliwa bez życzliwości generała brygady Andrzeja Dąbrowskiego, dowódcy 3 Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej oraz pomocy zaprzyjaźnionego z muzeum 38 Dywizjonu Zabezpieczenia Obrony Powietrznej. Odnowiony T-34 będzie można podziwiać już od 2 czerwca.

To właśnie tego dnia placówka zostanie otwarta dla zwiedzających po przerwie spowodowanej epidemią. Zwiedzających czeka nie lada gratka, ponieważ już 6 czerwca zostanie otwarta wystawa „Z dziejów Sochaczewa”, na której będzie można między innymi obejrzeć przedmioty znalezione podczas prac archeologicznych prowadzonych na terenie budowy nowego amfiteatru.

dot

Fot.: MZSiPBNB

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz