Poluzują obostrzenia.

fot.pixabay
Reklamy

POLSKA Rząd zdecydował się na kolejne poluzowanie obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią covid-19. Zaczną one obowiązywać od piątku 12 lutego i   zostaną wprowadzone warunkowo.

Tego dnia zostaną otwarte ponownie hotele i miejsca noclegowe w wielkości do 50 procent obłożenia miejsc. Jednak restauracje hotelowe nadal pozostaną zamknięte, a posiłki będą dostarczane do pokoi. Otwarte zostaną również kina i teatry, filharmonie i opery w reżimie sanitarnym także do 50 procent obłożenia miejsc. Wznowiona zostanie możliwość korzystania z zewnętrznych obiektów sportowych: boisk, kortów tenisowych, basenów i stoków narciarskich. Możliwe będzie uprawianie sportu amatorskiego na świeżym powietrzu przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

Nadal jednak zamknięte pozostaną: restauracje, bary i puby, w których posiłki mogą być wydawane tylko na wynos. Podobnie restrykcje dotyczą siłowni i klubów fitness. Obowiązuje również zakaz organizacji wesel i konsolacji.

Nauka zdalna w klasach 4-8 szkół podstawowych, szkołach średnich i uczelniach wyższych (z wyjątkami). Dodajmy, że w sklepach i kościołach po 12 lutego nadal będzie obowiązywał limit wynoszący maksymalnie jedna osoba na 15 m kw.

es

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz