Półtora miliona w kieszeni.

SONY DSC

Już za rok, a dokładnie 1 września 2021 roku, kierowcy powinni pojechać przebudowanym fragmentem ulicy 15 Sierpnia – od skrzyżowania z ulicą Broniewskiego do obwodnicy Sochaczewa. Tym samym zostanie zakończona przebudowa ostatniej ulicy w Sochaczewie zniszczonej przez tiry, gdy ruch tranzytowy odbywał się przez środek miasta.

O tym, że tak się stanie, wiadomo od ubiegłego tygodnia. Wtedy poznaliśmy wyniki przetargu mającego wyłonić wykonawcę drugiego etapu przebudowy ulicy 15 Sierpnia. Wpłynęły na niego trzy oferty. Zostały one złożone przez konsorcjum firm Drogomex i Mazdrog, które zaproponowały kwotę 3 763 800 złotych za wykonanie inwestycji. Z kolei konsorcjum złożone z firmy Trakt i Erbedin zażądało 3 923 700 zł, a firma Strabag zgodziła się wykonać przebudowę za kwotę 3 445 815 zł.

I wszystko wskazuje, że to właśnie ten wykonawca, który między innymi na terenie Sochaczewa dokonał już przebudowy ulicy Płockiej i remont mostu na Bzurze, otrzyma to zlecenie. Tym bardziej, że oferta firmy jest niższa o 1 455 934 zł, niż kwota, jaką miejski samorząd przeznaczył na ten cel w budżecie Sochaczewa, a wynosiła ona 4,9 mln złotych. Większość tych środków – czyli 3,2 miliony złotych pochodzi z dotacji pozyskanej z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

Dodajmy, że to kolejna dotacja, jaką miasto otrzymało z FDS na modernizację jednej z najważniejszych ulic Sochaczewa. Pierwsza wyniosła 2,5 milionów złotych i pokryła 55 procent kosztów przebudowy ul. 15 Sierpnia na odcinku od LO im. F. Chopina do skrzyżowania z ulicą Broniewskiego. Inwestycja realizowana w tym roku jest już na finiszu i kierowcy powinni pojechać wyremontowanym odcinkiem już na początku października. Przypomnijmy, że ten etap prac kosztował 4,6 mln zł. Za te środki nie tylko wybudowano nową nawierzchnię. Położono także kanalizację deszczową oraz przebudowano wyloty burzowców do Bzury. Ułożono również nowe chodniki, a już wkrótce na jezdni, po wylaniu ostatniej warstwy asfaltu, zostaną wytyczone dwa pasy ruchu dla rowerów. Do tego doszło nowe oświetlenie.

Natomiast kolejny etap przebudowy, który wykona firma Starabag, obejmie odcinek ulicy o długości 935 metrów. Oprócz samej jezdni zostaną ułożone nowe chodniki oraz wydzielone pasy rowerowe po obydwu stronach jezdni. Ułożona zostanie również kanalizacja deszczowa oraz przebudowane skrzyżowania z ulicą Okrzei i z ulicą Łuszczewskich. Powstaną także nowe zatoki autobusowe i miejsca postojowe dla samochodów oraz ustawione nowe latarnie.

Jerzy Szostak

Fot. Jerzy Szostak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz