Polska borowina.

W Polsce już od dawna jest wiadomo, że borowina ma dobroczynne działanie lecznicze. Co to jest ta borowina i do czego służy w kosmetyce?
Borowina to kopalna mieszanina mchów, żurawiny, borówki, turzycy i wrzosu. Można powiedzieć, że jest podobna do mułu z Morza Martwego. Torfową masę tworzą rozkładające się pod wodą, bez dostępu powietrza, kolejne pokolenia roślin. Złoża torfu powstają przez kilka tysięcy lat.
Borowiny używano w Polsce od lat w uzdrowiskach. Obecnie coraz częściej borowinę stosuje się w kosmetyce. Borowina to praktycznie cała tablica Mendelejewa. Trudno znaleźć pierwiastek, który byłby potrzebny skórze, a którego nie zawierałaby borowina. Oprócz tego jest ona bogata w najważniejsze związki wyspecjalizowane w odmładzaniu skóry: kwasy huminowe, węglowodany i ostatnie odkrycie kosmetyczne – fitohormony. Z powodzeniem może zastąpić nawet najdroższy krem.
Dlatego borowinowe kuracje powinny znaleźć się na stałe w pielęgnacji wszystkich nowoczesnych kobiet. Borowina to wysysacz toksyn. Wzbogaca skórę w fitohormony, które mają działanie zbliżone do kobiecych estrogenów. Ich brak powoduje spowolnienie produkcji kolagenu i elastyny, odpowiedzialnych za napięcie skóry. Dzięki borowinie ich produkcja nie słabnie, a skóra dalej jest jędrna. W polskiej borowinie dodatkowo są kwasy huminowe – bardzo silne detoksykanty. Ich działanie jest podobne do witaminy C i E, ale jest ono silniejsze. Podobnie jak witaminy, zwalczają one wolne rodniki. Dzięki temu borowiny nie tylko można używać w kuracjach odmładzających na całe ciało, ale dekolt i dłonie, które na co dzień są narażone na zanieczyszczenia i podrażnienia.
Borowinowej terapii można się poddawać już po 25. roku życia. Dotyczy to zabiegów na dekolt i twarz. Przeciwwskazaniem może być jedynie zapalenie skóry.
Inaczej wygląda zabieg borowinowy na cellulit i wyszczuplanie. Tutaj pacjentka nie może mieć problemów zdrowotnych. Przeciwwskazaniem do borowiny jest także problem z ciśnieniem.
Z borowiny nie korzystają osoby z nadczynnością tarczycy, ciążą, gruźlicą. Nie można zapomnieć, że borowina zmniejsza krzepliwość krwi.
Na efekty borowiny trzeba zdecydowanie dłużej czekać, są one jednak trwalsze. Np. algi dają efekty już po pierwszym razie, ale utrzymują się krócej.
Borowina ma również właściwości wspomagające metabolizm, a toksyny są usuwane bezpośrednio przez skórę. Borowina odchudza powoli, ale efekt jest długotrwały.
Hanna Kasztelan

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz