Policyjny pościg za pijanym kierowcą.

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości, nie posiada prawa jazdy, a w lewej skarpecie miał ukrytą marihuanę. Policjanci zatrzymali 34 – letniego mieszkańca gminy Młodzieszyn, który zmusił ich do 9 kilometrowego pościgu. Podejrzany usłyszał już zarzuty i przyznał się do popełnienia przestępstw. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci referatu – patrolowo interwencyjnego chcieli zatrzymać do kontroli kierowcę opla, który na widok radiowozu gwałtownie ruszył w przeciwnym kierunku. W Karwowie policjanci włączyli sygnały dźwiękowe i świetlne, dając jednocześnie kierowcy sygnał do zatrzymania.

Kierujący oplem nie reagował, cały czas przyspieszał i wykonywał niebezpieczne manewry na drodze. Po 9 kilometrowym pościgu udało się go zatrzymać w Juliopolu.

W trakcie dalszych czynności okazało się, że mężczyzna, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej to 34 – letni mieszkaniec gminy Młodzieszyn. Nie posiada prawa jazdy, a badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało prawie 1,5 promila. Podczas kontroli osobistej policjanci znaleźli przy nim marihuanę, którą ukrył w lewej skarpecie.

Mieszkaniec Młodzieszyna został doprowadzony do sochaczewskiej komendy, a jego auto odholowano na koszt właściciela. Mężczyzna usłyszał łącznie trzy zarzuty, które dotyczyły niezatrzymania się do kontroli drogowej i zmuszenia policjantów do pościgu, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i posiadania środków odurzających. Odpowie również za kierowanie pojazdem pomimo braku uprawnień. Podejrzany przyznał się do popełnionych przestępstw. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz