Policjanci zatrzymali fałszywych policjantów.

Dzięki właściwej postawie pracownicy banku 66-letnia mieszkanka Sochaczewa nie straciła oszczędności całego swojego życia. Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Warszawy. Za popełnione przestępstwo grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

W czwartek sochaczewski dyżurny otrzymał zgłoszenie od pracowników jednego z banków w Sochaczewie, że starsza kobieta chce wypłacić znaczną ilość pieniędzy i może być to oszustwo. Policjanci udali się do banku, gdzie kobieta jeszcze rozmawiała z oszustem podającym się za policjanta. Ustalili miejsce gdzie osoba ma odebrać pieniądze i wspólnie z ochroną banku zatrzymali 18-letniego mieszkańca Warszawy, który się przyznał, że miał odebrać pieniądze. Następnego dnia policjanci z Sochaczewa zatrzymali w Warszawie 17-latka, który też brał udział w oszustwie. Mężczyźni od kobiety chcieli wyłudzić ponad 50 tys. złotych. Obaj usłyszeli zarzuty oszustwa i przyznali się do popełnionego czynu. Za popełnione przestępstwo grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalają, gdzie zdobyte w nielegalny sposób pieniądze miały trafić.

Bądźmy ostrożni i nie ufajmy takim telefonom. Nie reagujmy pochopnie na hasło, że syn czy wnuczek potrzebują pomocy, gdy tylko usłyszymy głos w słuchawce. Należy sprawdzić czy jest to prawdziwy krewny, np. poprzez skontaktowanie się z innymi członkami rodziny. Pamiętajmy, że sami możemy zweryfikować dzwoniącego, dlatego nie bójmy się do nich zadzwonić i ustalić, czy przedstawiona sytuacja ma miejsce. Lepiej wykonać jeden telefon więcej, niż stracić swoje oszczędności.

Zwracamy się z apelem, zwłaszcza do osób młodych – informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy. Zwróćmy uwagę na zagrożenie osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie.

Zwykła ostrożność może uchronić ich przed utratą zbieranych latami oszczędności. O wszystkich podejrzanych sytuacjach należy natychmiast poinformować policję!

KPP Sochaczew

fot.policja

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz