Policjanci ustalili sprawcę przywłaszczenia telefonu.

Policjanci z Sochaczewa ustalili sprawcę przywłaszczenia znalezionego telefonu komórkowego. Mieszkaniec Sochaczewa usłyszał już zarzut i przyznał się do przestępstwa. Przypominamy, że przy Starostwie Powiatowym w Sochaczewie funkcjonuje Biuro Rzeczy Znalezionych.

W grudniu ubiegłego roku mieszkaniec powiatu utracił swój telefon. W styczniu zgłosił kradzież w sochaczewskiej jednostce.

Policjanci referatu operacyjno – rozpoznawczego ustalili, że w posiadaniu telefonu jest 37 – letni mieszkaniec Sochaczewa. Mężczyzna wyjaśnił, że znalazł telefon na drodze.

W Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie usłyszał zarzut przywłaszczenia rzeczy znalezionej i przyznał się do popełnionego przestępstwa.

Przypominamy, że przy Starostwie Powiatowym w Sochaczewie funkcjonuje Biuro Rzeczy Znalezionych. Zgodnie z ustawą o rzeczach znalezionych, kto znalazł rzecz i nie zna osoby uprawnionej do jej odbioru lub nie zna jej miejsca pobytu, niezwłocznie zawiadamia o znalezieniu rzeczy starostę właściwego ze względu na miejsce zamieszkania znalazcy lub miejsce znalezienia rzeczy (właściwy starosta).

mł. asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz