Policjanci ustalili sprawcę kradzieży ponad 18 tysięcy złotych.

Kryminalni ustalili sprawcę kradzieży ponad 18 tys. złotych na szkodę 80 – letniej mieszkanki Sochaczewa. Wczoraj 35 – letnia kobieta narodowości polskiej usłyszała zarzut kradzieży i przyznała się do przestępstwa zagrożonego karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zostali powiadomieni o kradzieży ponad 18 tysięcy złotych na szkodę 80 – letniej mieszkanki Sochaczewa. Z ustaleń wynika, że seniorka wróciła z miasta do swojego domu i przy drzwiach do mieszkania zastała obcą kobietę, która powiedziała 80 – latce, że w bloku doszło do awarii rur, ale usterka jest już usuwana. Poprosiła jednak, by starsza kobieta weszła do łazienki i puściła wodę z prysznica.

Po około 30 minutach, sąsiadka sochaczewianki zaniepokojona przedłużającym się szumem spływającej wody, poszła do mieszkania, sprawdzić co się stało. Zastała w łazience seniorkę, która cały czas lała wodę z prysznica. Okazało się, że w bloku nie doszło do żadnej awarii, a kobieta mówiąca o usterce, wykorzystała nieuwagę 80 – latki i ukradła jej ponad 18 tys. złotych. Na miejsce wezwano Policję.

Funkcjonariusze z sochaczewskiej komendy, ustalili, że sprawcą przestępstwa jest 35 – latka narodowości polskiej, na co dzień mieszkająca w powiecie wołomińskim. Wczoraj podejrzanej ogłoszono zarzut kradzieży pieniędzy. Kobieta przyznała się do przestępstwa. Za popełniony czyn grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Na poczet grożącej kary, policjanci dokonali zabezpieczenia majątkowego o wartości kilku tysięcy złotych.

mł. asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz