Pół wieku razem.

SOCHACZEW W sali ślubów Urzędu Miejskiego odbyła się kolejna piękna uroczystość. W sobotę, 29 lutego, trzy pary obchodziły jubileusz 50 lat wspólnego życia. Medale za wieloletni staż małżeński w imieniu Prezydenta RP wręczył im burmistrz Piotr Osiecki.

Poza parami obchodzącymi swoje święto, pojawiły się też ich rodziny. Zebranych powitał burmistrz Piotr Osiecki, który w kilku słowach podkreślił, jak dużym szacunkiem darzy ludzi, którzy potrafili przez tak długi czas dochować, trudnej czasem, przysięgi małżeńskiej. Zaznaczył też, że przy każdej tego typu okazji on i jego współpracownicy przeżywają duże wzruszenie.

Każda z trzech par została udekorowana Medalami Prezydenta RP. Miasto z kolei ufundowało upominki i kwiaty. Burmistrz Piotr Osiecki skierował ponadto do każdej z par listy gratulacyjne. Medale otrzymali: Lucyna i Jan Kucińscy, Urszula i Marek Migda oraz Urszula i Jan Kania.

Odznaczeni nie ukrywali, jak wielkie znaczenie ma dla nich forma uhonorowania, czasem niełatwych lat razem.

Jak przystało na tak piękną okoliczność, nie zabrakło gromko odśpiewanego sto lat. Po części nieoficjalnej zebrani wymieniali się anegdotami przy okolicznościowym torcie.

UM Sochaczew

Fot.: UM Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz