Podziękowaniami dla jednostek OSP.

Co roku 4 maja w dzień  Świętego Floriana swoje święto obchodzą strażacy. Jest to okazja do podsumowania działalności, złożenia życzeń i podziękowań za cały rok ciężkiej służby i poświęcenia.

Dzień ten jest dla nas szczególnie ważny, gdyż w gminie Młodzieszyn prężnie funkcjonują cztery jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych w Kamionie, Młodzieszynie, Budach Starych oraz Witkowicach.  To jednostki o bogatej historii i licznych tradycjach. Przez cały czas, niestrudzenie, aktywnie i z oddaniem działają na rzecz pomocy potrzebującym, poświęcają swój czas by nieść pomoc innym.

Ponadto, zawsze z chęcią włączają się w wiele inicjatyw organizowanych przez gminę, zawsze biorą czynny udział w wydarzeniach takich jak Dzień Dziecka, Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czy Gminnych Mikołajkach i wielu akcjach skierowanych do mieszkańców – na przykład w jednej z ostatnich pod hasłem „Maseczka dla Mieszkańca”.
Jesteśmy wdzięczni, że zawsze możemy na Was liczyć.

Choć nie możemy, na wzór ubiegłych lat, zorganizować uroczystości Gminnego Dnia Strażaka – raz jeszcze składamy naszym Druhnom i Druhom gratulacje i podziękowania za codzienną gotowość do niesienia pomocy. Życzymy wszelkiej pomyślności oraz wytrwałości w tej ciężkiej służbie.

Dziękujemy także funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej za Waszą bezinteresowność, oddanie i profesjonalizm. To dzięki Waszej postawie i ciężkiej pracy społeczność strażacka zasługuje na zaufanie. Doceńmy pracę strażaka, gdyż dzięki niej możemy być spokojni o nasze mienie, zdrowie a nawet życie. Dziękujemy!

Monika Pietrzyk

Wójt Gminy Młodzieszyn

Fot archiwalne z 2019 roku

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz