Podwyżka szokuje.

RYBNO Szokująca mieszkańców gminy Rybno podwyżka cen za odpady komunalne nadal jest gorąco dyskutowana. Damian Jaworski, wójt gminy, został zasypany pretensjami mieszkańców, że przyjął tak niekorzystną cenę z przetargu.

Sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy, jest podyktowana wieloma czynnikami. Z jednej strony podejmuję próby zainteresowania problemem właściwe organy państwowe, z drugiej zaś urzędy, jak Urząd Ochrony Praw Konsumenta, którym przekazałem informację o stawkach za odbiór odpadów komunalnych w gminie Rybno od maja do grudnia tego roku. Nasze działania nie ograniczają się jedynie do pisania pism i nagłaśniania problemu. Działamy wielotorowo. Na przykład poszukujemy przedsiębiorców, którzy byliby zainteresowani współpracą z naszą gminą w sferze odbioru odpadów komunalnych – tłumaczy się Damian Jaworski.

Jednocześnie zaznacza, że podpisana ostatnio umowa na odbiór zagospodarowania odpadów, której stawki tak zaskoczyły mieszkańców, jest tylko do końca tego roku, a więc jedynie na 8 miesięcy. Wójt liczy, że przetarg, który zaplanowany jest na przełomie września i października wyłoni korzystniejszą i tańszą ofertę odbiorcy śmieci. Czy tak się stanie istotnie, to się dopiero okaże. Póki co mieszkańcy gminy Rybno muszą od 1 maja płacić największe stawki w powiecie sochaczewskim za odbiór odpadów, z czego są ogromnie niezadowoleni.

– Wiedzieliśmy, że będzie podwyżka, ale nie aż taka – mówi jedna z mieszkanek gminy.

BN

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz