Podsumowali rok.

fot.pixabay

WYCZÓŁKI W styczniu strażacy z OSP w Wyczółkach podsumowali ubiegły rok, 2020 rok. Był on dość pracowity, jak na tę niedużą jednostkę strażacką.

W 2020 roku nasza jednostka wyjeżdżała do 27 zdarzeń w tym do pożarów 11-krotnie, a do miejscowych zagrożeń 6-krotnie” – informują ochotnicy.

W minionym roku druhowie przeprowadzili też remont garażu, w którym trzymane są wozy strażackie. Jednostka z Wyczółek zakupiła ponadto specjalistyczny sprzęt m.in. rozpierak ramieniowy Weber SP49  oraz pilarkę spalinową Oleo-Mac i narzędzie ratownicze Hooligan, za uzyskaną dotację z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. W ubiegłym roku pięciu strażaków ukończyło kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.

Sporym wyzwaniem było i jest działanie w trakcie obowiązującej pandemii koronawirusa. W tym czasie strażacy uczestniczyli w akcji dostarczania maseczek do mieszkańców gminy Sochaczew. Zapewniali mieszkańcom ich bezpośrednią dostawę do domów. Jak co roku uczestniczyli też w zabezpieczaniu biegów w Sochaczewie oraz odwiedzili Miejskie Przedszkole nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi, by przedstawić, na czym polega praca strażaków. Najmłodszym zaprezentowali sprzęt strażacki, jakim dysponują.

Obecnie w ramach akcji szczepionkowej strażacy z OSP uczestniczą w dowozie osób z problemami ruchowymi i zaawansowanych wiekiem do punktów szczepienia na covid.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz