Poczytaj mi mamo.

fot.pixabay

SOCHACZEW Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza wszystkie przedszkolaki do wzięcia udziału w akcji „Mała Książka – wielki człowiek”. Ma ona zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.

Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do MBP, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą. Dzieci znajdą tam wyjątkową książkę „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka, a także Kartę Małego Czytelnika, czyli pięknie zaprojektowaną kartę biblioteczną do zbierania naklejek za wypożyczone książki. Książka „Pierwsze czytanki dla…” to starannie dobrany zestaw utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych. W gronie autorów znajdziemy m.in. Joannę Papuzińską, Wandę Chotomską, Czesława Janczarskiego, ale też Adama Bahdaja czy Michała Rusinka.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Projekt „Mała książka – wielki człowiek” organizowany jest przez Instytut Książki w Krakowie we współpracy z MBP.

UM Sochaczew

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz