POBIEGLI SZLAKIEM NAD BZURĄ.

BIEGI Po raz trzydziesty siódmy trasą wzdłuż Bzury pobiegli uczestnicy sochaczewskiego półmaratonu „Szlakiem Walk nad Bzurą”. Od samego początku bieg prowadził Andrzej Starżyński. Na mecie drugiego zawodnika wyprzedził o trzy i pół minuty.

Najlepsza w klasyfikacji kobiet Lidia Czarnecka (1:30.59) w klasyfikacji Open zajęła 29 miejsce. Do mety dobiegło 191 osób.

Impreza po raz kolejny została bardzo dobrze zorganizowana i sprawnie przeprowadzona, chociaż bez wpadek się nie obyło. W roli komentatora biegu wystąpił dyrektor MOSiR Mieczysław Głuchowski. Niektóre jego porównania wzbudzały uśmiech. Sporo też napracowała się główna organizatorka Renata Kubik, która po obiekcie MOSiR-u, w niedzielę zrobiła prawdopodobnie nie mniej kilometrów niż uczestnicy biegu.

Pogoda sprzyjała biegaczom, chociaż część z nich narzekała na wiejący wiatr. Tradycyjnie też największym problemem były podbiegi i zbiegi. Kolejny półmaraton przeszedł do historii. Medale zostały rozdane, do zobaczenia za rok.