PO ZIMIE ZADBAJMY O WŁOSY.

Zima to zła pora roku dla włosów. Nawet najbardziej zadbana fryzura nie wygląda dobrze po zdjęciu czapki. Jeszcze jeśli mamy słabe włosy albo problem z łysieniem, to zaczyna się poważny kłopot.

Uszkodzenie włosów przez czynniki zewnętrzne i łysienie stanowi największy problem estetyczny. W zimie włosy są często matowe i przetłuszczone. Skóra głowy swędzi, a drapiąc ją, roznosimy bakterie po całej głowie. Zimą staramy się częściej myć głowę i wzmaga się proces przetłuszczania z powodu nieoddychającej skóry pod czapką.

Kondycja skóry głowy wpływa na dobrą kondycję włosów. W zimie starajmy się używać szamponów odżywczych na bazie witamin i oleju rycynowego. Unikamy zbyt mocnego ogrzewania suszarką do włosów. Starajmy się stosować odżywki bez spłukiwania.

Co z łysieniem?

Nie zawsze prawidłowa pielęgnacja uchroni nas przed łysieniem. Ogromna grupa ludzi cierpi na łysienie androgenowe, zarówno kobiety, jak i mężczyźni, jednak obraz tego łysienia u każdej płci jest różny. U kobiet ma charakter rozlany, najbardziej widoczny na przedziałku, u mężczyzn najpierw pojawiają się zakola, spowodowane łysieniem w kątach czołowo-skroniowych, a w dalszym przebiegu w okolicy szczytowo – potylicznej. To ostatni moment, kiedy leczenie da rezultaty, ponieważ te widoczne osłabione włosy można pobudzić do wzrostu. W momencie, gdy włosa już nie wiać, nie da się nic zrobić.

Doskonałe zabiegi przeciwdziałające łysieniu to:

Darsonwalizacja – są to prądy wysokiej częstotliwości. Prądy te działają na zakończenia nerwowe, wytwarzają ciepło w tkankach, ulegają one rozszerzeniu. Występuje podrażnienie nerwów czuciowych skóry i mięśni, co wpływa na drodze odruchów na poprawę i lepszą pracę narządów odżywiających skórę. Dodatkowo za pomocą aparatu wprowadza się w skórę substancje odżywcze.

Mezoterapia – jest to zabieg nakłuwający skórę głowy igłą. Za pomocą gęstych nakłuć wprowadza się w skórę głowy specjalne koktajle odbudowujące strukturę włosa. Przy tej metodzie preparat wnika w głębsze warstwy skóry, przez co jego działanie jest bardzo skuteczne.

Dobrym zabiegiem jest wykonywany w seriach masaż głowy.

Rodzaj oraz częstotliwość zabiegów dobieramy do indywidualnych potrzeb osoby.

Hanna Kasztelan

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz