Płyta stadionu gotowa.

Zakończono prace związane z odtworzeniem płyty głównego boiska na stadionie przy ulicy Warszawskiej. Przystąpiono również do wykonywania podłoża przyszłej bieżni.

Jednak ze względu na panujące temperatury nie ma co liczyć, aby jedna z największych tegorocznych inwestycji miejskiego samorządu zakończyła się w tym roku. Prace będą kontynuowane wiosną 2020 roku.

Przypomnijmy, że prowadzona inwestycja to drugi etap przebudowy obiektów sportowych przy ulicy Warszawskiej, na realizację którego miasto otrzymało środki z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zostaną one wykorzystane na przebudowę boiska do rugby i piłki nożnej, wykonanie systemu drenażu odprowadzającego deszczówkę z boiska i bieżni do zbiorników retencyjnych, a zgromadzona w nich woda posłuży do nawadniania boiska. Stadion zyska także oświetlenie.

Dodajmy, że udało się również zmienić długość bieżni, która początkowa miała wynosić prawie 440 metrów, co powodowało, że nie można byłoby na niej rozgrywać zawodów lekkoatletycznych, obecnie po zmianach będzie ona miała standardowe 400 metrów i sześć torów. Do tego dojdą: skocznia do skoku w dal (z dwoma rozbiegami), skocznia do skoku wzwyż i rzutnia do pchnięcia kulą. Wybudowane zostaną również nowe drogi wewnętrzne oraz parkingi.

atu

fot.pixabay

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz