PKN Orlen i KGHM Polska Miedź wesprą szpital w Sochaczewie.

PKN Orlen i KGHM Polska Miedź wesprą sochaczewski szpital w czasie pandemii koronawirusa. Minister Maciej Małecki poinformował, że PKN Orlen przekaże kwotę 572 000 zł dla sochaczewskiego szpitala. KGHM Polska Miedź przekaże naszemu szpitalowi płyn do dezynfekcji i maseczki ochronne.

Pieniądze z Orlenu zostaną przeznaczone na zakup nowej karetki, respirator, aparat do wspomagania oddychania oraz urządzenie do dezynfekowania pomieszczeń nadtlenkiem wodoru.

Z kolei z KGHM Polska Miedź przekaże dla sochaczewskiego szpitala blisko 2000 litrów płynu do dezynfekcji oraz 500 masek ochronnych.

– Cieszę się, że Spółki Skarbu Państwa, które nadzorujemy w Ministerstwie Aktywów Państwowych od pierwszego dnia pandemii włączyły się w walkę z koronawirusem – powiedział Ziemi Sochaczewskiej  minister Maciej Małecki. – Polskie firmy wspierają medyków na różnych polach. Kwota wsparcia dla szpitali i służb sanitarno medycznych w całym kraju przekroczyła już 80 mln zł. Ponadto państwowe spółki przekazały służbom medycznym ponad sto samochodów, a pracownicy ich callcenter wspierają infolinie NFZ, tak żeby osoby potrzebujące konsultacji nie musiały długo czekać na połączenie.

źródło: Ziemia Sochaczewska

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz