Pijany kierowca z truskawkami.

Policjanci zostali poinformowani przez jednego z kierowców, że droga krajową nr 50 jedzie pojazd, którego kierowca może być pod wpływem alkoholu. Według zgłaszającego, renault wypełnione łubiankami truskawek, zjeżdżało na lewy pas i stwarzało zagrożenie w ruchu drogowym. Sprawcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci natychmiast ruszyli w kierunku DK50. W miejscowości Janówek Duranowski zauważyli pojazd i zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. Za kierownicą siedział 35 – letni mieszkaniec powiatu radomskiego. Funkcjonariusze od razu wyczuli od niego alkohol, kierowca miał również problem z utrzymaniem równowagi. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało ponad 2,5 promila.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do sochaczewskiej komendy. Powiadomiono wskazaną przez 35 – latka osobę o konieczności zabezpieczenia łubianek z truskawkami. Podczas wykonywanych czynności mężczyzna źle się poczuł, więc policjanci wyszli z nim na świeże powietrze i wezwali karetkę pogotowia. Krótko po tym, jego stan się poprawił, został przewieziony do szpitala, żeby wykonać specjalistyczne badania. W jego organizmie wykryto środki odurzające.

Mieszkaniec powiatu radomskiego po badaniach trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz