Pijany kierowca bmw zatrzymany przez policję

fot.policja
Policjanci zatrzymali kierowcę BMW, który prowadził auto znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało ponad 1,5 promila. Za popełnione przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
Policjanci z referatu operacyjno – rozpoznawczego jechali ul. Warszawską. W pewnym momencie kierowca BMW, który włączał się do ruchu, zmusił policjantów do gwałtownego hamowania, a następnie ruszył w kierunku centrum miasta. Mężczyzna siedzący za kierownicą kombi jechał bardzo dynamicznie i miał problem z utrzymaniem pojazdu na swoim pasie. Policjanci zdecydowali o zatrzymaniu kierowcy do kontroli drogowej.

Chwilę później wiedzieli już, że mają do czynienia z pijanym kierowcą, więc wezwano na miejsce patol ruchu drogowego. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 26 – latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

W Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie przedstawiono mu zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Podejrzany przyznał się do popełnionego przestępstwa.

Za ten czyn grozi kara na do 2 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz