Pijany i z sądowym zakazem jechał droga krajową nr 92

fot.policja

Policjanci zatrzymali 45 – letniego mieszkańca gminy Baranów, który mając 2,6 promila alkoholu w organizmie, jechał drogą krajową nr 92 w kierunku Teresina. Podejrzany usłyszał już zarzut i przyznał się do popełnienia przestępstwa. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. W nocy z soboty na niedzielę policjanci dostali zgłoszenie, że kierowca renault clio, który wykonywał niebezpieczne manewry na drodze, zjechał na jedną ze stacji paliw przy drodze krajowej nr 92. Policjanci ruszyli we wskazanym kierunku.

Dojeżdżając do stacji paliw zauważyli, że kierowca renault włączył się do ruchu i jechał w kierunku Teresina. Osoba siedząca za kierownicą miała problem z utrzymaniem samochodu na swoim pasie, więc policjanci zatrzymali go szybko do kontroli drogowej.

Oprócz kierowcy w pojeździe były jeszcze trzy osoby. Mieszkaniec gminy Baranów, który kierował autem został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Urządzenie do pomiaru wykazało, że 45 – latek miał 2,6 promila. Z systemu wynikało, że ma sądowy zakaz kierowania pojazdami. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, mimo iż wcześniej był prawomocnie skazany za to samo przestępstwo i orzeczono wobec niego sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz