PIJANI SZALEŃCY NA DROGACH

fot. policja

Coraz częściej w ręce policji wpadają pijani kierowcy. Tylko w tym tygodniu zatrzymano kilku prowadzących samochody po sporej dawce alkoholu. Niektórzy z nich, co nie jest rzadkim przypadkiem, siadają za kierownicą pomimo wydanego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Tylko w jednym tygodniu wpadło kilku takich kierowców z zakazami.

W nocy z soboty na niedzielę 17-18 kwietnia policjanci dostali zgłoszenie, że kierowca renault clio, który wykonywał niebezpieczne manewry na drodze, zjechał na jedną ze stacji paliw przy drodze krajowej nr 92. Policjanci ruszyli we wskazanym kierunku.

Pijany w systemie

– Dojeżdżając do stacji paliw policjanci zauważyli, że kierowca renault włączył się do ruchu i pojechał w kierunku Teresina. Osoba siedząca za kierownicą miała problem z utrzymaniem samochodu na swoim pasie, więc policjanci zatrzymali go szybko do kontroli drogowej – informuje mł. asp. Agnieszka Dzik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

Oprócz kierowcy w pojeździe były jeszcze trzy osoby. Mieszkaniec gminy Baranów, który kierował autem został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Urządzenie do pomiaru wykazało, że 45-latek miał 2,6 promila alkoholu. W tym samym czasie policjanci poszukali kierowcy w systemie. Ten wyrzucił dane, z których wynikało, że kierowca ma sądowy zakaz kierowania pojazdami. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

W poniedziałek, 19 kwietnia, w Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie kierowcy renault clio postawiono zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, mimo iż wcześniej był prawomocnie skazany za to samo przestępstwo i orzeczono wobec niego sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Omal nie staranował

Policjanci z referatu operacyjno–rozpoznawczego Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie w trakcie patrolu na ulicy Warszawskiej zauważyli 12 kwietnia kierowcę bmw, który włączał się nieprawidłowo do ruchu, zmuszając jednocześnie policyjny radiowóz do gwałtownego hamowania. Następnie kierowca ten ruszył w kierunku centrum miasta.

­– Mężczyzna siedzący za kierownicą jechał bardzo dynamicznie i miał problem z utrzymaniem pojazdu na swoim pasie. Policjanci zdecydowali o zatrzymaniu kierowcy do kontroli drogowej. Podejrzewali, że jest pod wpływem alkoholu lub środków odurzających – dodaje Agnieszka Dzik.

Zaraz po zatrzymaniu policjanci wyczuli od kierowcy alkohol i byli już pewni, że mają do czynienia z pijanym kierowcą. Wezwali na miejsce patrol ruchu drogowego. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 26-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna od razu został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Po wytrzeźwieniu w Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie przedstawiono mu zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Podejrzany przyznał się do popełnionego przestępstwa. Za ten czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz