Pijana zawiesiła auto na krawężnku. Policjanci zapewnili opiekę jej dzieciom.

Miała problem z zawróceniem, jechała niepewnie, a na koniec jej auto zawiesiło się na krawężniku. Mieszkaniec Sochaczewa nie pozwolił 42 – latce na dalszą jazdę. Badanie stanu trzeźwości kobiety wykazało niemal 2,5 promila.
Konieczne było również zapewnienie opieki jej dzieciom, które zostały w domu. Jak wytrzeźwieje, usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Dziękujemy za postawę godną naśladowania.
Policjanci z sochaczewskiej komendy dostali zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwej kierującej. Z ustaleń wynika, że kobieta jadąca hyundaiem miała problem z zawracaniem i jechała niepewnie. Mieszkaniec Sochaczewa, który zwrócił uwagę na podejrzane zachowanie kierującej, postanowił za nią pojechać. Na ul. Olimpijskiej zauważył, że jej auto zawiesiło się na krawężniku.

Zgłaszający podszedł do samochodu w którym siedziała 42 – latka. Wyłączył silnik i zabrał kluczyki. Policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kierującej. Okazało się, że ma prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymali jej prawo jazdy, a niesprawne auto zostało odholowane. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze zapewnili również opiekę jej dzieciom, które w tym czasie przebywały w domu.

Sochaczewianka będzie odpowiadać za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi za to do 2 lat pozbawienia wolności. Dziękujemy mieszkańcowi Sochaczewa za to, że uniemożliwił dalszą jazdę kobiecie i za postawę godną naśladowania.

mł. asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz