Pierwszy mecz za nami.

Jako pierwsi na nowo przebudowanym stadionie przy ul. Warszawskiej, w sobotę 22 sierpnia, zagrali piłkarze. Drużna Orkana Sochaczew zapewne nie o takim debiucie w lidze okręgowej marzyła. Gospodarze przegrali z Amatorem Maszewo 6:0.

Przed rozpoczęciem spotkania kapitan Orkana, Łukasz Kobierecki, odebrał od przedstawicieli Płockiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej puchar i worek piłek za awans z płockiej A-klasy do ligi okręgowej.

Pierwsze zawody sportowe na nowym stadionie obserwowali z trybun m.in.: zastępca burmistrza Marek Fergiński, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – Mieczysław Głuchowski, naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych UM – Agata Kalińska oraz radny miejski Sylwester Zdzieszyński.

Niestety gospodarze się nie popisali. Ich rywale już od pierwszego gwizdka pokazali, że są lepszą drużyną. 7. minuta, później 18. i było 2:0 dla Amatora. Do przerwy ekipa z Maszewa zdobyła jeszcze jedną bramkę. W drugiej połowie gra gospodarzy nie poprawiła się, a goście strzelali kolejne gole. Ostatecznie wygrali 6:0. Grę utrudniał deszcz, który zaczął padać od 25. minuty. Nowy „zielony dywan” dla niektórych zawodników okazał się bardzo śliski.

Kolejny mecz na stadionie przy ul. Warszawskiej zespół prowadzony przez Józefa Szajewskiego zagra już w najbliższą środę, 26 sierpnia. W zaległej 1. kolejce Orkan podejmie Unię Iłów. Powiatowe derby rozpoczną się o godz. 18.00.