Pierwsze wyprawki wypłacone.

fot.pixabay

SOCHACZEW Przypominamy, że od tego miesiąca można składać papierowe wersje wniosku o przyznanie wsparcia w ramach programu „Dobry Start”. Przyjmowanie wniosków trwa od 1 lipca. Z tym, że w ubiegłym miesiącu wnioski można było składać wyłącznie drogą elektroniczną.

Jak informuje Wydział Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia Urzędu Miejskiego w Sochaczewie, tylko w dniu 1 lipca wpłynęło 312 wniosków, 2 lipca – 180 wniosków elektronicznych zaś 3 lipca – 102 wnioski o świadczenie. Przez cały lipiec wpłynęło łącznie 1511 podań o wypłatę świadczeń. Równolegle z przyjmowaniem wniosków ruszyły ich wypłaty. Do 31 lipca otrzymało je już blisko 1,1 tysiąca dzieci, na łączną kwotę 323 700 zł.

Od 1 sierpnia można składać wnioski w wersji papierowej, do chwili obecnej złożono ich niecałe 50 – mówi Joanna Kamińska, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia. – Przypominam, że w tym roku nie składamy wniosku o świadczenie z programu 500 Plus. Wyjątki stanowią sytuacje, w których nasza sytuacja rodzinna uległa zmianie, np. urodziło nam się dziecko. Wnioski o kontynuację wypłat z tego programu mają być składane od lutego 2021 roku.

opr. atu

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz