Pierwsze koty za płoty.

SONY DSC

SOCHACZEW Firma VFM przystąpiła do ogradzania części działki na Polach Czerwonkowskich, gdzie planuje budowę osiedla mieszkaniowego. Nie oznacza to jednak rozpoczęcia inwestycji.

Jak już informowaliśmy, wojewoda mazowiecki unieważnił uchwałę rady miasta, która miała ułatwić i przyspieszyć budowę bloków w tym miejscu. Z tym trzeba będzie poczekać do uchwalenia przez radę miejską Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta. A to prawdopodobnie nastąpi jeszcze w tym roku dzięki decyzji radnych, którzy na sesji 10 lipca zdecydowali, że studium będzie uchwalane etapami.

Jest to związane, jak zaznaczył Piotr Osiecki, burmistrz Sochaczewa, z wieloma niewiadomymi, których na obecnym etapie nie sposób przewidzieć. Chodzi m.in. o korytarze kolejowe i drogowe prowadzące do Centralnego Portu Komunikacyjnego, a oczekiwanie na ich dokładny przebieg zapewne wydłuży czas pracy nad tym dokumentem.

Przy okazji przypomnijmy, że spółka planuje wybudować na Polach dziesięć budynków, w których znajdzie się o ok. 570 mieszkań. Pierwszy z nich, z 128 mieszkaniami, ma zostać zlokalizowany najbliżej ul. Olimpijskiej, na działce, która jest już ogrodzona. Blok będzie miał osiem pięter i podziemny garaż.

dot

Fot.: Jerzy Szostak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz