Pieniądze na profilaktykę.

Znana jest już kwota, jaka decyzją miejskich radnych zostanie w tym roku przeznaczona na realizację programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz programu Przeciwdziałania Narkomanii. Na działania opisane w obu programach zarezerwowano 770 tys. zł.

Większość tej kwoty, czyli 640 tys. zł przeznaczono na realizację Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W jego ramach miasto chce m.in. doposażyć Ogródek Jordanowski przy Al. 600-lecia za 72 tys. zł, wykonać gry chodnikowe w ramach projektu „Skacz, baw i ucz się” – 30 tys. zł. Samorząd planuje również poprawę bezpieczeństwa na placu zabaw przy ul. Kozubowskiego – 20 tys. zł.

Kolejna duża kwota, 170 tys. zł, to dotacje dla organizacji pozarządowych na prowadzenie projektu „Trener osiedlowy” – organizowanie otwartych turniejów, zawodów sportowych dla dzieci i młodzieży z Sochaczewa w okresie wakacji, organizowanie półkolonii letnich dla dzieci i młodzieży z trudnych wychowawczo rodzin, prowadzenie programów i projektów kulturalnych zawierających elementy profilaktyczne.

Z kolei na przeciwdziałanie narkomanii z budżetu Sochaczewa zostanie przeznaczonych 130 tys. Z czego 90 tys. to dotacje dla organizacji pozarządowych na prowadzenie Punktu Informacyjno-Konsultacyjnego dla osób mających problem z narkotykami i dopalaczami (oraz ich rodzin). Pozostałe środki zostaną wydatkowane na organizowanie obozów stacjonarnych dla dzieci i młodzieży, realizację programów i projektów kulturalnych, na „Międzypokoleniowy Inkubator Kultury” oraz wdrażanie programów profilaktycznych w sochaczewskich szkołach.

opr. atu

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz