Pieniądze na nowy most.

Fot.: UM Sochaczew

SOCHACZEW Podczas ostatniej sesji rady miasta zdecydowano o przekazaniu Starostwu Powiatowemu w Sochaczewie środków, które zostaną przeznaczone na wykonanie dokumentacji technicznej nowego mostu na Bzurze.

Zdecydowano, że wsparcie finansowe będzie przebiegało w trzech etapach. W tym roku powiat otrzyma z kasy miasta 38 967 zł, w 2021 – 231 363 zł, a w 2022 roku będzie to 216 750 zł. Podobne wsparcie powiat dostanie od gminy Sochaczew, która podobnie jak samorząd miasta zadeklarowała pomoc Starostwu w realizacji tej inwestycji.

Przypomnijmy, że nowa przeprawa ma powstać w Trojanowie pomiędzy ulicą Staszica a oczyszczalnią ścieków. Most o długości 85 metrów będzie miał konstrukcję łukową. Znajdą się na nim dwie jezdnie po 3,5 metra szerokości każda, chodniki oraz dwustronna ścieżka rowerowa. Od strony Rozlazłowa będziemy wjeżdżali na most przez rondo na ulicy Gawłowskiej, które powstanie kilkadziesiąt metrów przed ulicą Brata Alberta. Z kolei od strony miasta zostanie wybudowane duże rondo – średnica około 80 metrów – na pustej działce przy skrzyżowaniu Al. 600-lecia ze Staszica i Trojanowską. To z niego prowadziłaby droga dojazdowa do nowej przeprawy.

atu

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz