PIELĘGNACJA SKÓRY PO MAKIJAŻU PERMANENTNYM.

Po pigmentowaniu skóra jest bardzo wrażliwa. Dlatego warto zastosować specjalne preparaty i zabiegi pielęgnacyjne. Przed makijażem permanentnym oraz w trakcie jego wykonywania kosmetyczka zawsze wyjaśnia pacjentce fizjologiczne reakcje skóry na pigmentowanie.

Wtedy też pacjentka zostaje zapoznana z regułami postępowania w pierwszych dniach po zabiegu.

Gdy pacjentka weźmie sobie te rady do serca, wspomoże w ten sposób proces regeneracji skóry, co jest podstawowym warunkiem zachowania trwałości farby około 3 lat.

Pacjentki powinny wiedzieć, że tuż po pigmentacji makijaż jest bardo intensywny kolorystycznie. Powinny być spokojne, ponieważ jest to zamierzone i w najbliższych dniach i tygodniach barwy jeszcze trochę zbledną. Dzieje się tak w związku z procesem regeneracji komórek: wraz ze złuszczaniem się obumarłych komórek naskórka, wytarciu ulega także część pigmentu makijażu permanentnego.

W pierwszych godzinach i dniach po zabiegu partie skóry, na których przeprowadzono pigmentowanie, są trochę bardziej wrażliwe niż zwykle. Podczas pielęgnacji trzeba uważać, aby w tych miejscach skóra nie miała bezpośredniego kontaktu z wodą, mydłem i olejkami. Nie można jej także drapać, ścierać lub stosować peelingu. Stosować kosmetyki polecane przez kosmetyczkę. Można nimi myć, oczyszczać, dezynfekować.

Proces regeneracji podrażnionych partii skóry można przyspieszyć, stosując specjalne preparaty pielęgnacyjne z zawartością substancji czynnych o działaniu kojącym, odkażającym i odżywczym, np. z witaminą E.

Z reguły po makijażu permanentnym pigment blednie równomiernie w określonych partiach twarzy, np. na brwiach. Czasami barwnik może wchłonąć się słabiej i zazwyczaj wtedy należy zabieg poprawić. Jest to już usługa bezpłatna. Wszelkich poprawek dokonuje się po upływie 3 – 4 tygodni.

W pierwszych tygodniach po zabiegu makijażu permanentnego należy zrezygnować z kąpieli w basenie i z wizyty w saunie, ponieważ chlorowana woda oraz gorące powietrze i para mogą zepsuć makijaż. Trzeba również unikać kąpieli słonecznych, aby ograniczyć kontakt skóry z promieniami UV.

Hanna Kasztelan

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz